: : : : علمى : : : :

Saturday, June 07, 2008

الکل 'خطر ابتلا به آرتروز را کاهش می دهد'
مطالعه‌ای تازه در سوئد حاکی از آن است که نوشیدن الکل می‌تواند خطر ابتلا به آرتروز رماتیسمی را تا 50 درصد کاهش دهد.
نتایج ارزیابی 2750 نفر در دو مطالعه جداگانه توسط موسسه کارولینسکا در نشریه "فصلنامه بیماری‌های رماتیسمی" منتشر شده است.محققان دریافتند که این خطر برای کسانی که هفته‌ای معادل پنج لیوان شراب نوشیده بودند در مقایسه با کسانی که کمترین الکل را مصرف کرده بودند، 50 درصد کمتر بود. با این حال متخصصین آرتروز اخطار می‌دهند که نوشیدن الکل زیاد، خطر طیفی از مشکلات جسمی را افزایش می‌دهد.
آرتروز رماتیسمی - که ناشی از نقصی در سیستم دفاعی بدن است - باعث شکنندگی، سفتی و تورم در مفاصل می‌شود. در بریتانیا 400 هزار نفر به این بیماری مبتلا هستند. این دو مطالعه جداگانه عوامل خطرزای محیطی و ژنتیکی را برای این بیماری ارزیابی کرد.از شرکت کنندگان در مورد عادات زندگی، از جمله میزان مصرف الکل و سیگار، سوال شد و عوامل خطرزای ژنتیکی آنها نیز با آزمایش خون بررسی شد.
پررنگ کردن اثر سیگار
دکتر هنریک کالبرگ از محققین این مطالعه تاکید کرد که مهمترین یافته این مطالعه این است که کشیدن سیگار یک عامل خطرزای خیلی چشمگیر در ابتلا به آرتروز رماتیسمی است. این موید یافته‌های قبلی است. با این حال وی افزود: "به علاوه، مهم است بدانیم که مصرف معتدل الکل زیانبار نیست و در برخی شرایط ممکن است در زمینه خطر شروع آرتروز رماتیسمی در آینده مفید باشد".
از قبل معلوم بوده است که ارتباطی میان مصرف معتدل الکل و کاهش خطر فرآیندهای تورمی (inflammatory) مانند بیماری‌های قلب و عروق وجود دارد. با این حال علت این ارتباط معلوم نیست. پروفسور رابرت موتس از "کمپین تحقیقات آرتروز" گفت امکان دارد که نوشیدن الکل تاثیر محافظتی برابر آرتروز رماتیسمی داشته باشد.
اما وی افزود: "شکی نیست که نوشیدن الکل زیاد از بسیاری جهات برای سلامت خیلی بد است و این خطرات شدیدا بر هرگونه فایده بالقوه در زمینه کاهش خطر آرتروز رماتیسمی که این مطالعه به آن اشاره می‌کند و قطعی هم نیست، می‌چربد." "به علاوه باید به یاد داشته باشیم که نوشیدن الکل زیاد می‌تواند به خصوص برای بیمارانی که برخی داروهای ضدرماتیسمی - که می‌تواند به کبد صدمه بزند - مصرف می‌کنند خطرناک باشد."

معجزه شراب
در ايران در باره خواص انگور زياد گفته‌اند، آيا علاقه شاعران ما با شراب نسبتی با خواص انگور داشته است؟ به هرحال هر روز تحقيقات جديدی منتشر می‌شود که نشان می‌دهد اگر - و اين اگر مهم- شراب در حد اعتدال خورده شود خواص معجزه آسايی دارد. در شماره آخر مجله پزشکی توراکس لندن نوشته شده، بنا بر گزارش يک گروه از محققين يک گيلاس شراب قرمز در روز خطر سرطان ريه را 13 در صد کاهش می‌دهد. قبلا محققان فرانسوی نشان داده بودند مصرف شراب قرمز در ميزان به قاعده‌ای برای مردان ميان سالی که ناراحتی قلبی دارند خوب است. در آمريکا مشاهده کرده‌اند زنانی که شراب قرمز می‌خورند کمتر به سرطان سينه مبتلا می‌شوند. پزوهشگران دانمارکی می‌گويند شراب قرمز برای مقابله با دمانس[فراموشی] پيری خوب است، اسپانيايی‌ها که ميان مشروبات الکلی بيشتر به شراب علاقمندند، کمتر سرما می‌خورند و تحقيقات ژاپنی‌ها در ايسلند نشان می‌دهد که شراب قرمز برای مقابله با آب مرواريد در چشم خوب است. اما اين را هم خوب به خاطر بسپاريد: تحقيقات جديد نشان ميدهد مصرف بيش از حد شراب خطر بيماری‌های ديگری را به شدت افزايش می‌دهد، از جمله سرطان حنجره و دهان. يعنی شراب قرمز مفيد است ولی اگر به اندازه نوشيده شود.
علاقه‌مندان به تهيه انواع شراب به سايت انتهورا آدرس زير مراجعه کنند:http://antahoora.blogspot.com/