: : : : علمى : : : :

Sunday, October 31, 2004

گيوتين و فقه‌ها

حکومت اسلامی سقوط می‌کنه؛ خامنه‌ای، رفسنجانی و جنتی به اعدام محکوم می‌شوند.
از آنها می‌خواهند تا يکی طرق زيررا برای اعدام خود را انتخاب کنند:
1- گيوتين
2 – طناب دار
3- گلوله

خامنه‌ای می‌گويد مرا با گيوتين بکشيد تا چيزی نفهمم. سپس خامنه‌ای را زير گيوتين می‌گذارند، اما تا تيغه گيوتين به گردنش می‌رسه، به چيزی گير می‌کنه و سر او بريده نمی‌شود؛ و اورا آزاد می‌کنند.

رفسنجانی که نظاره گر ماجرا بوده، فوری می‌گويد: مرا هم با گيوتين بکشيد. و... دوباره تيغه گيوتين گير می‌کنه و سر او هم برجا می‌ماند، و او هم آزاد می‌شود.

جنتی با قيافه حق بجانب می‌گويد: بابا گيوتين که خرابه، پس مرا با گلوله بکشيد!...


???????????????????????????????????????????
Saturday, October 30, 2004

كشيش بى خدا

آقاى توركيلد گروس بل كشيش دانماركى مى‌گويد به خدا اعتقادى ندارد و به همين جهت مى‌بايست در دادگاهى مركب از يك قاضى و دو عالم مذهبى به محاكمه كشيده شود؛ وزارت كشور دانمارك، اعلام كرده است كه حضرت گروس بل در مصاحبه با روزنامه‌اى گفته است: نه به خدا اعتقاد دارد و نه به بازگشت مسيح و نه به زندگى جاويد آن جهانى....
حال بايد آن دادگاه سه نفره تصميم بگيرد كه آقاى كشيش كافر كيش را از منصب نمايندگى خدا به زير آورد و او را «خلع لباس» ! كند! يا بگذارد كه او همچنان در انديشه‌هاى ضاله خود به گمراهى شيطانى گرفتار آيد و عقوبتش را به همان خدائى واگذارد كه به آن معتقد نيست!

هر چه بگندد نمكش مى‌زنند
واى به روزى كه بگندد نمك
آن وقت، مرد خدائى مثل حجت الاسلام والمسلمين، شيخ رفسنجانى كه از جمال مباركش، انوار طيبه الهى ساطع است و سكان كشتى راهوار تنها حكومت خدا به روى زمين را در دست‌هاى با كفايتش دارد و نمى‌گذارد براركان ولايت فقيه كه ولايت خود اوست، لرزه‌اى وارد شود كه اگر چنين شود عرش خدا خواهد لرزيد و انقلاب الهى- اسلاميش، چنان او را به خاك سياه نشانيده است كه يك چهار ديوارى ندارد كه در آن سر پر سريرش را بر بالين بگذارد و مفلس فى امان الله است، در نهايت صداقت و كمال بلاغت كه در وجود مباركش هست، صادقانه و بى غل و غش از بخت و اقبال وارونه خويش ناله سر مى‌دهد كه:
فقير و مفلس و زارم خدا گواه من است
كه يك فلوس ندارم خدا گواه من است
و دل سنگ از اين مصيبت و ادبار شيخ آب مى‌شود... جماعت بى اعتقاد به مذهب، به اين آيت شرم و حجب و حيا كه در تمام زندگى جز راست نگفته است، از آن نگاهها مى‌كنند كه معناى دقيق كلمه «خودتى» را تداعى مى‌كند و دل نازك اين بينوا را مى‌شكنند و نمى‌دانند اگر اين آيت خدا دل شكسته شود چه «كن فيكونى» خواهد شد؛ حرف آن فرنگى خارج مذهب را باور دارند و حرف اين پيشواى يك لاقباى ديانت حقه را باور ندارند! ....

خداوندا، خودت كمكش كن كه طاقت بياورد و متحمل اداره جمهورى خدا بشود تا شايد گشايشى در كارش پديد آيد....
گواينكه، اين مرد خدا، سلمان و ابوذر زمان است و رسول بر حق صاحب الزمان و به جيفه دنيائى اعتنائى ندارد كه ندارد كه ندارد و آنان كه منكرند بگو پشت و رو كنند.

شرنگ – روزنامه نيمروز

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Wednesday, October 27, 2004

با بوی بد دهان چه کنيم؟

چنانچه به بهداشت دهان و دندان کم توجهی شود باکتريها از منبع غذايی فراوان و فضای مناسب برای تکثير سريع بهره ‌مند می‌شوند و در نتيجه ميزبان خودرا دچار بوی بد شديد دهان می‌کنند.

اگر فقط يک عامل باشد که سبب شود سايرين از انسان دوری کنند، قطعاً اين عامل، بوی بد دهان است.

معمولاً کمتر کسی در برابر آن تاب مقاومت دارد، اما بسياری از افراد مبتلا به بوی بد دهان اساساً از مشکل خود بی‌خبرند و لابد تعجب می‌کنند چرا کسی جرأت نمی‌کند به آنان نزديک شود؛ اين در حالی است که با تشخيص بوی بد دهان، اين عارضه در بيشتر موارد قابل درمان است.

به گزارش خبرگزاری آلمان، بنابر آمار انجمن فدرال دندانپزشکی آلمان، اين بوی نامطبوع در 75 درصد موارد ناشی از عدم رعايت بهداشت دهان و دندان است.
برای پی‌بردن به اين که آيا بوی دهان شما بد است، راهی وجود دارد که بدون کمک گرفتن از سايرين امکان‌پذير است؛ دکتر راداتز دندانپزشک آلمانی در اين باره چنين توضيح می‌دهد:
" زبان خودرا چندبار روی مچ دست بکشيد، چند لحظه تأمل کنيد (30 ثانيه)، و آن گاه جای آنرا بو کنيد؛ همين کار را ميتوانيد با مقداری پنبه نيزانجام دهيد؛ بدين‌ترتيب که پنبه را چندبار روی زبان خود کشيده تا مرطوب شود، آنگاه آنرا چند لحظه در معرض هوا قرار دهيد و بعد بو کنيد."

بوی بد دهان، اساساً ناشی از فعاليت باکتريهای فاسد کننده است که پروتئين موجود دهان را تجزيه می‌کنند و سلولهای مرده، مخاط دهان را از بين می‌برند؛ اين فزايند به توليد گوگرد می‌انجامد که عامل بوی بد دهان است.
روی هم رفته، حدود 300 گونه باکتری در دهان انسان يافت می‌شود و در افراد سالم، تجزيه باکتری در مقياس چنان کوچکی صورت می‌گيرد که بوی قابل توجهی توليد نمی‌کند.
غذاهای پُر پروتئين مانند شير و ماهی بيش‌از هرغذايی به اين فرايند کمک می‌کند.

افرادی که می‌خواهند با بوی بد دهان خود مقابله کنند، بايد برنامه منظمی جهت بهداشت کامل دهان و دندان در پيش بگيرند؛ دکتر راداتز می‌گويد: " اين برنامه بايد شامل استفاده از نخ دندان باشد." قاعدتاً پاک کردن هرروزه فضای بين دندانها به اين منظور ضروری است.
دندانها را بايد حداقل روزی سه بار و بعداز غذا مسواک کرد؛ در ضمن اين فرصتی مناسب برای پاک کردن زبان نيز هست؛ برای پاک کردن زبان نيز می‌توان از مسواک استفاده کرد و يا از ابزار مخصوص زبان پاک کن (قاشق مانند) که در داروخانه‌ها موجود ميباشد.
تميز کردن زبان لايه‌ای را از روی آن برميدارد که می‌تواند به دندانها حمله‌ور شود.

برخی ديگر از دندانپزشکان استفاده از مايع دهان‌شوی " بدون الکل" را برای مقابله با بوی بد دهان توصيه می‌کنند؛ البته اين کارها فقط می‌تواند علامت عارضه، يعنی بوی بد را تخفيف دهد.
در برخی موارد مسئله صرفاً به بهداشت دهان ودندان محدود نمی‌شود و بايد عوامل ديگری را در نظر گرفت.
يک علت بوی بد دهان ممکن است پوسيدگی دندان و يا کناره تاج دندان باشد که دراين صورت دندانپزشک بايد آن‌را برطرف کند تا ذرات غذا در آن جمع نشود. سطح ناهموار پُرکردنی دندان نيز ممکن است که به ايجاد حالتی مشابه بيانجامد.

درمان بوی بد دهان در مواردی که علت در دهان يا گلو نيست، دشوارتر می‌شود؛ کلوديا اشپيگل دندانپزشک آلمانی می‌گويد: عارضه بوی بد دهان ممکن است گريبانگير افرادی شود که دچار امراض کبدی، بيماری کليوی يا بيماری مجاری ادراری هستند که از کليه ناشی می‌شود. عفونت مجاری بالايی تنفسی نيز می‌تواند به بوی بد دهان منجر شود.

نوع خاصی از بوی بد دهان به بوی تنفس سيگاری موسوم است؛ برخی از مبتلايان به بوی بد دهان می‌کوشند با کشيدن سيگار اين بو را ازبين ببرند؛ اما اين کار در جهت عکس عمل می‌کند؛ زيرا کشيدن سيگار دهان را خشک کرده و فضای مناسبی برای رشد باکتری ايجاد می‌کند؛ در صورتيکه بايد سعی کرد دهان مرطوب نگاه داشته شود و بصورت مرتب و جرعه جرعه آب نوشيد، که آب نه تنها دهان را مرطوب نگاه ميدارد، بلکه آنرا نيز شتشو ميدهد.

بايد توجه داشت که از نوشابه‌های گازدار (کوکاکولا و غيره) استفاده نشود که قند موجود در نوشابه به رشد باکتری کمک خواهد کرد؛ در صورت امکان از آب معدنی که عاری از هرگونه مواد قارچی است استفاده شود.
استفاده از آدامس‌های بدون شکر می‌تواند از اين نظر به بهداشت دهان و دندان کمک کند، زيرا که آدامس بزاق دهان را به جريان می‌اندازد و دهان را مرطوب نگاه دارد.
به همين ترتيب بايد از خميردندان و يا مايع شتشويی استفاده شود که در آنها الکل بکار نرفته باشد؛ زيرا الکل موجود در بعضی خميردندانها باعث خشک شدن دهان و نهايتاً ايجاد بوی بد دهان می‌شود.
سعی کنيد فاصله زمانی غذا خوردن را کم کنيد و حداقل هرنيم ساعت يکبار چيزی بخوريد، و يا با آب معدنی مرتب دهان را مرطوب نگاه داشته ودر واقع آنرا شتشو داده و از تعداد باکتریها بکاهيد.

برای مطمئن شدن از بوی دهان خود، بايد از شخصی قابل اعتماد و نزديک به خود سئوال کنيد و يا از آزمايشی که در بالا به آن اشاره شد به بوی بدن دهان خود پی ببريد.

از ديگر علل بوی بد دهان، ضعف قوه دفاعی بدن ميباشد که توان مقابله با انواع باکتری و قارچی (بنام کنديدا Candida ) موجود در بدن را از دست ميدهد؛ در نتيجه تعداد باکتريها و قارچها روبه افزايش گذاشته و از کنترل خارج ميشوند.
اين عارضه رابطه تنگاتنگی با زندگی شهرنشنی و تمدن دارد، که شامل غذاهای از قبل آماده شده، پُرشکر و قارچ ميباشند؛ مانند پيتزا، همبرگر، سوسيس، و غذاهای مانده ديگر که دارای قارچ و کپک (ميکروسکوپی) ميباشند، اما ديده نمی‌شوند.
جهت تقويت قوه دفاعی بدن و از بين بردن باکتريها و قارچهای مخرب کنديدا، نياز به يک رژيم غذايی خاص که شامل غذاهای تازه و در منزل آماده شده، بدون قارچ ميباشد.
قارچها از قند تغذيه می‌کنند؛ يعنی قند غذای قارچ ميباشد، و رشد آن رابطه مستقيم با زياد شدن قند موجود در بدن دارد؛ پس قند نيز بايد از مواد غذايی حذف شود؛ ضمناً به قند پنهان درمواد غذايی و نوشابه‌ها توجه خاص داشته باشيد.

برای خود يک رژيم دراز مدت ( شش ماهه، تا يک ساله) برنامه ريزی کنيد که شامل غذاهای تازه و تهيه شده از مواد بدون قارچ و شکر باشند.
-----------------------------------------------------------------
از مواد غذايی زير اجتناب کنيد:
- شکر و قند – عسل، خشکبار، شوکولات و آب نبات و شيرينی و بستنی
- انواع قارچ
- کيک، بيسکويت و نانی که با خميرمايه تهيه شده باشد
- سيگار (باعث خشک شدن دهان ميشود)
- انواع آبجو و شراب - سرکه
- خميرمايه و مخمر
- غذاهای آماده؛ مانده و کپک زده
- انواع پيتزا، همبرگر، سوسيس و غذاهای از پيش آماده شده
- انواع کمپوت و غذاهای قوطی‌ای
- قهوه، فلفل و ادويه‌جات تنُد
- انواع نوشابه شکردار
- انواع پنير
- آب لوله (دارای قارچ ميباشد)
- هر نوع خوراکی مانده و کپک زده (ميکروسکوپی)
------------------------------------------------------------------
غذاهای زير را جايگزين رژيم غذايی خود کنيد:
- انواع گوشت تازه
- انواع لوبيای تازه
- برنج قهوه‌ای، لپه و عدس (نابود کننده قارچ ميباشند)
- پياز و سير ( ويا کپسول بدون بوی سير) نابود کننده قارچ
- ذرت و نخود سبز تازه
- سيب زمينی
- نان بدون شکر و خميرمايه
- انواع ميوه تازه (جز انگور و ميوه های شيرين و پُرشکر)
- انواع سبزيجات تازه
- انواع سالاد تازه
- تخم مرغ
- سويا، تخمه آفتابگردان، گردو، بادام
- نارگيل (کشنده قارچ)
- ماست زنده و يا Bio که باعث افزايش باکتريهای مفيد معده ميشود
- آب معدنی (بطری) بصورت مرتب و لحظه‌ای
- آدامس بدون شکر، جهت تحريک غدد بزاق دهان

برای مطالعه بيشتر در اين زمينه به آدرسهای زير مراجعه کنيد:

1- آرشيو دندانپزشکی به زبان ساده
2- زيبايی در دندانپزشکی
3 – اطلاعات پزشکی رسانيک

¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬
Tuesday, October 26, 2004

سمفونی بازگشت

تفسير سياسی- کيهان لندن

سخنگويان جمهوری اسلامی در هفته‌های اخير از نو نغمه بازگشت ايرانيان را به وطن ساز کرده‌اند. هماهنگ با اين نغمه‌ها فرستادگان ويژه و نمايندگان مقيم حکومت نيز اينجا و آنجا، در اروپا و آمريکا، جلسه تشکيل می‌دهند و مصاحبه می‌کنند و از آمادگی «وطن» برای پذيرش فرزندان رميده و گريخته‌اش سخن می‌گويند.

ايرانيان مهاجر بار ديگر عزيز شده‌اند. عزيزتر از خودشان، سرمايه‌هايشان!

سفير جديد جمهوری اسلامی در بروکسل (مقر اتحادیه‌ اروپا) جمعی از ايرانيان مقيم بلژيک را گردآورده و برای آنها سخنرانی کرده است که «ايرانيان مقيم خارج، دارايی کشور به‌شمار می‌روند» و اطمينان داده است که دست کمک و حمايت دولت پشت سر آنهاست و از بازگشت به ايران نبايد بيم داشته باشند.

همزمان، معاون وزارت امور خارجه در امور کنسولی و ارتباطات، ضمن ديدار با گروهی از ايرانيان مقيم آلمان «که برای بازديد از پروژه‌های اقتصادی کشور به ايران سفر کرده‌اند» به «ضرورت تحکيم روابط ميان ايرانيان خارج از کشور با ايرانيان مقيم وطن» اشاره کرده و گفته است «آنچه ما می‌توانيم امروز به آن بباليم، فکر، ‌انديشه، نيروی انسانی متخصص و فرهنگ ماست. حضور سه ميليون ايرانی در خارج از کشور که به‌لحاظ تحصيلات از مزيت فوق‌العاده‌ای نسبت به مليتهای ديگر برخوردارند، باعث افتخار و خوشنودی است».

اين هر دو جناب، پيش از اين سفير جمهوری اسلامی در پاريس بوده‌اند و مباشر اجرای سياستهای پيشين جمهوری اسلامی درباره ايرانيان مهاجر. سياستی که در مؤدبانه‌ترين برخوردش با اين گروه از ايرانيان، آنها را طاغوتيان فراری، ضد انقلاب، غارتگر می‌شناخت و مستوجب پوسيدن در غربت.

چه شده است که اين ايرانيها اکنون به سرمايه‌های با ارزش ايران تبديل شده‌اند و دولت اسلامی برای بازگشتشان آغوش گشوده است؟

ارکستری که اين روزها آهنگ بازگشت به وطن را برای ايرانيان دور از وطن می‌نوازد، با مصاحبه وزير اطلاعات جمهوری اسلامی آغاز به کار کرد و رهبری آن را همچنان وزارت اطلاعات (امنيت) بر عهده دارد.

مصاحبه وزير اطلاعات بخش عمده‌اش به تجليل و تحسين از ايرانيان موفق در آمريکا و ثروت قابل ملاحظه‌ آنها اختصاص داشت که بنا به اظهار ايشان جا دارد به وطن بياورند و در فعاليتهای توليدی سرمايه‌گذاری کنند.

هر ايرانی دور از وطن دلش در هوای ايران می‌تپد. حتی نسل دوم و سوم ايرانيان که يا دوران کوتاهی در ايران زندگی کرده و يا اصلا ايران را نديده‌اند آنچنان به سرزمين اجدادی خود دلبسته‌اند که ايرانی بودن خود را لحظه‌ای فراموش نمی‌کنند. آرزوی همه آنهاست که بتوانند آزادانه به ايران سفر کنند و استعدادها و سرمايه‌های خود را در خدمت ايران قرار دهند. اما به‌شرط آنکه ايران، ايران باشد. ايرانی با هويت ايرانی. ايرانی رها شده از چنگال استبداد و اختناق. ايرانی برخوردار از امنيت و ثبات. ايرانی که در آن جان انسان ارزش و مال او امنيت داشته باشد. اگر شما توانستيد انبوه ايرانيانی را که به هر دری می‌زنند و هر خطری را به جان می‌خرند تا خود را به خارج برسانند و در هر ناکجاآبادی پناهنده شوند، از اين فرار شتابان بازداريد آن وقت می‌توانيد به بازگرداندن استعدادهای پرورش يافته در خارج نيز اميد ببنديد.

اگر شما توانستيد راه فرار سرمايه را از کشور ببنديد و همان ايرانيانی را که در ايران مانده‌اند به سرمايه‌گذاری در کارهای زيربنايی تشويق کنيد، آنگاه می‌توانيد از ايرانيان مقيم خارج بخواهيد که با اطمينان از امنيت قضائی و سياسی، سرمايه‌ای را که حاصل کار و پشتکارشان در خارج است بی واهمه از عواقب آن به ايران بياورند.

طرفه اين که همين روزها،‌ وقتی نغمه‌های خوش‌الحان را از سمفونی «بازگشت به وطن» می‌شنويم، شرح گرفتار شدن آيت‌الله‌زاده قمی را می‌خوانيم و داستان ممنوع‌الخروج شدن عمادالدين باقی را که يکی پس از کسب اطمينانهای لازم به ايران رفته و سر از زندان درآورده است و ديگری در حالی که مراحل مختلف را برای گرفتن گذرنامه و ويزا طی کرده و تشريفات گمرکی را در فرودگاه به انجام رسانده و در تمام اين مراحل هيچکس به او نگفته نام تو در ليست ممنوع‌الخروجهاست، وقتی می‌خواهد سوار هواپيما شود مانع از خروجش می‌شوند!

?????????????????????????????????????????????????????