: : : : علمى : : : :

Friday, April 09, 2004

"الو سلام تهرانتو"
اسد مذنبی - سايت شهروند

الو، آقای آصفی سخنگوی وزارت خارجه گفته است که از قطع مناسبات بازرگانی اروپا با ايران تنها جمهوری اسلامی ضرر نميکند بلکه اروپايی‌ها هم ضرر ميکنند.
اولا ضرر اروپايی ها تقسيم ميشود، ثانيا تا ديروز وزارت خارجه از داشتن رابطه با اتحاديه اروپا افتخار ميکرد، سوما چرا مسئولان کشور رابطه ما را با ديگر کشورها خراب ميکنند؟
ــ خواننده عزيز، سوما رابطه‌ی جمهوری اسلامی با دنيا از اول خراب بوده و گناه آن را به گردن مسئولان دلسوز نظام نيندازيد.
دوما جمهوری اسلامی تنها کشوری در منظومه شمسی است که به داشتن دوست در دنيا مباهات نميکند و دوستی با هر کس و ناکسی برايش مايه افتخار نيست، اولا جمهوری اسلامی به هيچ وجه من الوجوه به دنبال منفعت مادی بحمدالله نبوده و نيست و هميشه صلواتی به کشورهای ديگر اجناس زير خاکی مثل نفت و گاز ميداده و هيچ وقت ديناری پول بابت اين اقلام مطالبه نکرده در نتيجه اگر رابطه‌اش با کشوری خراب شود اصلا ضرری متوجه نظام اسلامی نميشود!
ــــــــــــــــــــــــــــــــ

الو، مسئولان جمهوری اسلامی از ترس آمريکا و اروپا و برای اينکه بتوانند در مورد انرژی هسته‌ای آنها را راضی دارند تا در آنجا هستند هزار قول و قرار با آنها ميبندند و زير هرقرارداد خفت باری را امضا ميکنند، اما به محض اينکه به ايران بازميگردند همه آن قول و قرارها از يادشان ميرود و از کشورهای غربی ميخواهند که حرف اين يک قلم جنس يعنی بمب هسته‌ای را نزنند و غافلند که همه دعواها بر سر خود ملاست!
ــ ولله روايت است که خياطی بود که قسمتی از پارچه‌های مردم را برای خود برميداشت و آنها را جمع ميکرد و ميفروخت تا اينکه شبی در عالم خواب ديد که مرده و جلو تابوتش علم‌های رنگارنگ با پارچه‌های دزديده شده که برعلم‌ها آويزان است، در حرکتند.
وقتی از خواب بيدار شد با خود عهد کرد که ديگر دزدی نکند و به شاگرد خويش گفت هر وقت من خواستم پارچه مردم را برای خودم قيچی کنم تو بگو علم علم!
اتفاقا يک روز پارچه زربفتی پيش خياط آوردند و وی فراموش کرد که چه عهدی با خود بسته و خواست تکه‌ای از آن را برای خويش قيچی کند که شاگرد فرياد زد علم علم! اما خياط بی‌اعتنا به قيچی کردن ادامه داد. شاگرد دو مرتبه فرياد زد علم علم! خياط اين بار عصبانی شد و فرياد زد، زهر مار و علم علم، درد و ورم، زری که نبود توی علم، اين يکی را بکش قلم!
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

الو، از بسيج ناحيه مرکز زنگ ميزنم، به کوری چشم دشمنان نظام و استکبار بنده به تولد خويش و زندگی به عنوان يک دختر در نظام والای جمهوری اسلامی افتخار ميکنم و از اينکه دنيا روی ما حساب ميکند به خود ميبالم و از آزادی‌هايی که در زير سايه ولايت فقيه به من اعطا شده است لذت ميبرم، شما چطور؟
ــ خواهرجان ما به عنوان اواخواهر از اون لحاظ خيلی در مضيقه هستيم!
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

الو، روزنامه جام جم تيتر درشت زده بود که انتخاب هوشمندانه مجلس هفتم بالاخره نتيجه داد، ميتوانيد از آقايان بپرسيد در چه زمينه‌ای اين انتخاب هوشمندانه نتيجه داده است؟
ــ در زمينه انرژی اتمی و مسايل هسته‌ای!
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

الو، بازنشسته هستم و از شهرستان زنگ ميزنم، سلام عرض ميکنم . . .
ــ سلام به روی ماهت شماها هنوز زنده هستيد؟
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

الو، مسئول روابط عمومی وزارت بهداشت در کانال شش صدا و سيما اعلام کردند که قرار است يک ميليون پايگاه اطلاع رسانی تشکيل دهند و افراد‌ اين پايگاه را به در منازل مردم بفرستند تا آنها را از خطر اعتياد آگاه سازند. واقعا اينکارها جز هدر دادن ميلياردها تومان هزينه چه نفعی دارد؟
ــ حالا بيا و خوبی کن، چون بعد از ۲۵ سال دولت قيمت گذار دريافته که ده ــ دوازده ميليون نفر شب و روز در مملکت ميکشند و يک دينار هم ماليات نميدهند، بنابر اين تصميم گرفته از اين به بعد خود راسا اقدام به توزيع جنس جهت آسايش قاطبه اهالی نمايد و آن را به در خانه‌ها ببرد.
با اين کار هم خزانه مملکت پرميشود و هم يک ميليون شغل ايجاد خواهد شد. برويد خوش باشيد‌ که در مملکت امام زمان از اين به بعد جنس مثل پيتزا دليوری خواهد شد. فقط انعام يادتان نرود!
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

الو، در رسانه‌ها خواندم که بعد از زلزله بم ۹۵ هزار نفر عازم مکه شدند، اگر هرحاجی فقط سه ميليون تومان هزينه کرده باشد ميشود رقمی حدود ۲۵۸ ميليارد تومان و با اين پول ميشد بم را آباد کرد، پس بهتر نبود حاجی به جای زيارت خانه خدا به بم ميرفت؟!
يحتمل که شما در باغ نيستيد چون جناب پرنس چارلز که به توصيه والده مکرمه قرار بود به حج برود تا در آينده وی را حاجی پرنس چارلز بنامند و با جهان اسلام مشکل نداشته باشد، همين کار را کردند و به جای حج به قم و بم مشرف شدند و برخلاف برآورد شما هزينه بسيار زيادی نيز برای سفرشان پرداختند اما بم ويرانه تر شد!
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

الو، در خبرها آمده بود که ۴۰۰ درصد ويزيت بيماران روانی افزايش يافته است، ميخواستم بپرسم که آيا اين خبر صحت دارد؟!
ــ خير، يحتمل که اشتباه دولپی‌ست چون در اصل اين گونه بوده « بيماران روانی ۴۰۰ درصد افزايش داشته‌اند»!
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

الو، من يکی از افرادی هستم که درخواست خودرو از ايران خودرو داشتم و قرار بود پارسال آن را تحويل بگيرم. اما چند روز قبل مدير عامل ايران خودرو در صدا و سيما اعلام کردند که خودرو موجود نميباشد و رسما و علنا از امت هميشه خريدار عذرخواهی کردند، حالا ميخواهيم بدانيم که تبعات اين عذرخواهی به اين منجر خواهد شد که به ما خودرو بدهند؟! و البته مايه خرسندی است که برای اولين بار يک نفر در مملکت امام زمان از مردم عذرخواهی ميکند!
ــ اولين نتيجه اين کار اين بود که مديرعامل ايران خودرو توسط دادگاه ويژه صدا و سيما به يکصد و سی ضربه شلام محکوم شدند و حکم صادره در ملاء عام يعنی شبکه يک به اجرا درآمد و فرد مذکور به سزای ننگين و ضد انسانی خويش رسيد تا ريشه اين بدعت خطرناک و ناميمون يعنی «عذرخواهی مسئولان نظام از مردم» که ساخته و پرداخته غربی‌هاست خشکانده شود و هيچ مسئولی در آينده نتواند به اين کار مبادرت نمايد.
و حتی مقام رهبری در يک سخنرانی در ايران خودرو اعلام کرده‌اند که در حادثه قطار در نيشابور که منجر به کشته شدن بيش از ۸۰۰ نفر گرديد کسی به خود جرأت نداد از متوفيان عذرخواهی نموده، ولی اکنون به خاطر يک پيکان ناقابل رئيس مذکور دست به چنين کار ناجوانمردانه‌ای زده است! در همين رابطه قوه قضاييه ضمن اطلاعيه‌ای اعلام کرد که مدير نامبرده جاسوس بوده و از خارجی برای اين کار پول گرفته و هدف وی بدنامی بقيه مسئولان نظام بوده است!
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

الو، هنوز حادثه دهشتناک بم را فراموش نکرده بوديم که حادثه قطار نيشابور اتفاق افتاد، آن يکی تمام نشده بود باز يک هواپيمای تپ تلوپوف سقوط کرد، چرا اين قبيل حوادث با اين حجم عظيم فقط در مملکت ما اتفاق می‌افتد؟!
ــ چون حجم درايت مسئولان نظام خيلی بالاست!
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

الو، چه چيزی تغيير کرده که شايعه پخش کرده‌اند که گويا قرار است مجلس دومرتبه در رأس امور قرار گيرد؟!
ــ امور!!
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

الو، آقای خرازی چندی قبل گفتند که دستگاه‌های سانتريفيوژ جديد صرفا تحقيقاتی است اما حالا ميگويد که ما سوخت اتمی صادر ميکنيم و ميفروشيم، چرا برخی از مسئولان ما استعدادشان طوری است که اگر هزار سال سياستمدار باشند به درک صحيحی از اوضاع نميرسند؟!
ــ چون اگر به درک صحيحی از اوضاع برسند از نان خوردن می‌افتند!
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

الو، آقای محمدرضا خاتمی در مصاحبه با روزنامه الحيات چاپ انگليس گفته‌اند که اکثريت محافظه کاران مجلس هفتم به سوی اصلاحات گرايش پيدا خواهند کرد، ايشان به چه دليلی چنين حرفی ميزنند؟
ــ چون الان نان توی اصلاح طلبی است!
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

الو، اتفاقات چند ماه اخير پيرامون مسايل مربوط به انرژی اتمی نشان داد که حاکمان مملکت به هيچ وجه زبان ديپلماسی حاليشان نميشود؟
ــ اتفاقا برعکس است چون دستگاه سياست خارجی جمهوری اسلامی ديپ ملاسی است نه ديپلماسی و آنها زبان ديپ ملاسی يعنی زبان زور را بهتر از هر کسی ميفهمند. سر جان ملکم سفير انگليس در هند در سياحت نامه خود به نقل از شاعری مينويسد که در زمان محمود افغان يک نفر آدم خشن و بی سوادی حاکم شيراز شد و شاعری قصيده بلند بالايی در مدح وی گفت و قصد داشت در دارالخلافه آن را برای حاکم مذکور بخواند.
دوستی شاعر را گفت اين مردک سواد ندارد و نميداند شعر يعنی چه. اما شاعر به حرف دوستش توجه نکرد و به دارالحکومه رفت. حاکم پرسيد اين آدم کيست و اين کاغذی که در دست دارد چيست؟ شاعر گفت قصيده‌ای است که در وصف حضرتعالی ساخته‌ام! حاکم پرسيد قصيده ديگر چيست؟ شاعر جواب داد قصيده اسم بزرگان را در تاريخ جاودان ميسازد. حاکم گفت خوب بخوان. هنوز شاعر دو سه بيت بيشتر نخوانده بود که حاکم گفت نميخواهد بخوانی فهميدم و انعامی به وی داد و روانه‌اش کرد. دوست شاعر که بيرون دارالحکومه ايستاده بود گفت ديدی گفتم که اين بابا چيزی از شعر سرش نميشود! شاعر گفت اتفاقا برعکس، من در تمام عمرم نديده بودم که کسی معنای شعر را به اين سرعت و آسانی بفهمد!!
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

عده ای ايراد ميگيرند که چون نشريه شما و ديگر نشريات خارج از کشور اخباری از خامنه‌ای و خاتمی و جنتی و رفسنجانی درج ميکنند پس دوم خردادی هستند!
ــ ولله اگر از حقير ميپرسيد حق با اين دانشمندان بزرگوار است چون در نشرياتی که به زبان فارسی و برای کاميونيتی ايرانی چاپ ميشود نبايد اسم رفسنجانی و خامنه‌ای را برد و يا سخنان «گه هربار» آنان را نقل کرد بلکه بايد از مريخی‌ها و ساکنان منظومه شمسی نوشت و يا فی المثل نوشت که موبوتو سه سسکو رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام از ملاقات با مقام رهبری آيت الله عيدی امين خيلی حال کرد!
اما کار ما از اين حرفها گذشته چون به قول شاعر:
ما که داديم دل و ديده به طوفان بلا
گو بيا سيل غم و خانه ز بنياد ببر

########################################
Tuesday, April 06, 2004

شورشيان مقتدا صدر درعراق و نقش ايران در ناآرامى‌ها

اوضاع بحرانى حاكم بر عراق و نقش مقتدا صدر، موعظه گر شيعه مذهب بعنوان رهبر شورشيان افراطى عليه نيروهاى آمريكايى، پيگرد مقتدا صدر توسط مقامات قضايى عراق و نقش او در قتل عبدالمجيد خويى، و نقش ايران در حمايت هاى مالى، سياسى، مذهبى و تسليحاتى از نيروهاى افراطى شيعه، از ديدگاه « حسن حسين»، خبرنگار بخش عربى «دويچه وله» كه هم اكنون در بغداد بسر مى برد، در گفت وگو با صداى آلمان.


&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&